Warning: Creating default object from empty value in /home/www/okinfo.cz/subdomains/2zsmh/sab_nex.inc.php on line 188
ZŠMH • Spaní ve škole Školní budova
A
k
t
u
á
l
n
ě
»
Aktuálně
Žákovské průkazky pro dojíždějící žáky
Informace pro žáky a jejich rodiče
Informace pro vycházející žáky na:
www.infoabsolvent.cz

Tip
Pokud máte RSS čtečku, můžete využít RSS kanál pro upozornění na přidané novinky.

Online uživatelé
Nikdo přihlášený není online
Spaní ve škole «Qr»

SPANÍ (nespaní) VE ŠKOLE – 6.A 6.3.2009


V pátek 6.3. si třída 6.A vyzkoušela spaní ve škole. Sešli jsme se v 1800 h před školou. Celý večer byl naplněn hlavně sportováním. Nejdříve třída odehrála velký turnaj ve stolním tenise a takové byly konečné výsledky: v kategorii chlapci zvítězil Jarda Šimůnek, na druhém místě se umístil Dan Novotný, třetí skončil Ondra Vrzáň – ten sehrál velmi napínavé utkání o třetí místo s Bohoušem Kvapilem. V kategorii dívek vyhrála Lucka Blechtová, na druhém místě skončila Helenka Červinková a třetí Anička Králíková.

Abychom si chvilku oddechli, přešli jsme do školní kuchyňky, kde jsme se občerstvili a zahráli si společenské hry (Activity, Česko, karty).

Další sportovní soutěží byl závod na koloběžce. Všichni si vyzkoušeli při slalomu, jak moc je kluzká podlaha školní chodby. Chlapci skončili v tomto pořadí: 1. Ondra Vrzáň, 2. Jarda Šimůnek, 3. Dan Novotný. V kategorii dívek soutěž skončila takto: 1. Kristýnka Páchymová, 2. Anetka Knoblochová, 3. Anička Králíková.

Po této soutěži jsme přešli do tělocvičny, abychom si připravili ležení. Každý si vybral místečko, kde mu bude nejlépe.

Děvčata měla v plánu promítání hororu v učebně fyziky, ale někteří kluci začali mít ze tmy strach a tak to nakonec skončilo u seriálu Simpsonovi. Mezitím skupinka dětí chystala stezku odvahy po chodbách školy. Měly připravené otázky na papírkách, fáborky na označení trasy, skvělé masky a ceny za statečnost. Většina žáků s úspěchem stezku prošla. Někdo ale svůj strach překonat nedokázal. Cíl stezky byl v tělocvičně, kde na děti čekaly odměny.

Po vykonání večerní hygieny jsme zalehli. Noc pokročila a tak byl nejvyšší čas jít spát. Moc to ale nešlo – jiné prostředí, přítomnost kamarádů a zážitky z celého večera udělaly své a tak bylo téměř celou noc slyšet šeptání, pípání mobilů, krůčky dětí běhajících na WC a vrzání dveří do tělocvičny.

Ráno v půl sedmé již byla většina vzhůru a aktivní kluci se sháněli po míči na fotbal, aby tu sportovní noc správně zakončili. V tu chvíli jsem jim jejich energii záviděla.

V kuchyňce jsme se nasnídali, ještě chvíli si pohráli se společenskými hrami a začali se rozcházet domů.

Poděkování patří rodičům, kteří dětem spaní povolili; šikovným maminkám, které napekly buchty a koláče – hodně chutnal koláč od paní Šorejsové; dětem, které se na organizaci akce podílely; panu řediteli, který nám akci povolil; panu školníkovi, který nás musel celou noc poslouchat a všem žákům třídy 6.A. Bylo to prima! Tak zas někdy příště…


Pavlína Čermáková, třídní učitelka